MG International’dan ODTÜ’lü geleceğin kimyagerlerine destek

Uluslararası esans üreticisi MG International Fragrance Company, eğitime verdiği desteği sürdürerek ODTÜ’lü gençlerle bir araya geldi.

ODTÜ Kimya Topluluğu tarafından düzenlenen “Kimya Haftası” etkinliğinin Platin Sponsoru olan MG International’ın Ar-Ge Başkanı Dr. Ahmet Baydar, esans endüstrisinin faaliyet alanlarını ve inceliklerini gençlerle paylaştı.

Uluslararası esans üreticisi MG International Fragrance Company, eğitime verdiği desteği sürdürerek ODTÜ’lü gençlerle bir araya geldi. ODTÜ Kimya Topluluğu tarafından düzenlenen Kimya Günleri’nin Platin Sponsoru olan MG International, özel standında geleceğin kimyagerleri gençleri ağırladı. MG International’ın standına ve üretim süreçlerinin ayrıntılarına üniversitelilerin yoğun ilgisi dikkat çekti. 

KOKU ENDÜSTRİSİNİN AYRINTILARI PAYLAŞILDI

ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşen etkinliğe MG International’dan Ar-Ge Başkanı Dr. Ahmet Baydar ile CFO Enver Kurt ve Kurumsal İletişim Müdürü Duygu Beşbıçak katıldı. AR-GE Başkanı Dr. Ahmet Baydar, etkinlikte “Koku Endüstrisi Nasıl Çalışır” başlıklı bir konuşma da yaptı. MG International’ın 1961 yılından bu yana “koku aşkına” sürdürdüğü yolculuğundan bahseden Ahmet Baydar konuşmasında; esans hazırlık süreci, koku notaları, esans endüstrisinin mekanizmaları vb. ayrıntıları gençlerle paylaştı.   

MG International standına ve sohbet buluşmasına; Kimya Sanayi Daire Başkanı Alpaslan Murat Yıldız, ODTÜ Kimya Bölümü akademisyenlerinden Doç. Dr. Çağatay Dengiz, ODTÜ Kimya Topluluğu yönetimi ve üyeleri ile çok sayıda üniversiteli katıldı. MG International ekibi, ODTÜ akademisyen ve gençlerini Gebze Tesisleri’ne davet ederek eğitime destek vermeye ve Sanayi Akademi buluşmalarını yeni AR-GE projelerine taşıyacaklarının sözünü verdi. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x